Logoblogzone

Perspektywa Carola

"Staj się coraz lepszy"

Problemy Ferrari

2014-08-15 17:56:08
Obecny sezon nie należy do najlepszych dla ekipy Ferrari. Mówi się o tym, że samochód nie jest złą konstrukcją a największym problemem jest silnik. Jednostka napędowa na pewno ma znaczący wpływ ale jak jest naprawdę do końca nie wiadomo. O ile Fernando Alonso spisuje się bardzo dobrze, to Kimi Raikkonen ma spore problemy.
   Jakiś czas temu doszło do zmian w Ferrari. Nowym szefem ekipy został Marco Mattiacci. Włoch od razu zaczął czynić zmiany zwalniając między innymi dyrektora odpowiedzialnego za silniki Lucę Marmorini. Jest to poważna zmiana, która ma dać ekipie poprawę osiągów. Wiele się mówiło o tym, że głównym powodem słabszej formy jest silnik jednak sam samochód również wymaga poprawy. Kimi Raikkonen wielokrotnie skarżył się na problemy z prowadzeniem samochodu.

Przed ekipą wiele pracy i nawet w samym teamie nie ma wielkiego optymizmu co do osiągów w kolejnym sezonie. Włoska stajnia jest nastawiona na progres ale niektórych rzeczy nie można od tak przeskoczyć i włosi są tego świadomi. Ciekawe jak na to będzie reagował Fernando Alonso, który z pewnością jest rozczarowany. W Ferrari jest już kilka sezonów jednak nie zdołał ani razu sięgnąć w barwach włoskiej ekipy po tytuł mistrza świata. Odejście nieocenionego Alonso z szeregów Ferrari byłoby sporym ciosem dla całej ekipy. W ostatnim czasie pojawiło się sporo plotek, według których Hiszpan przeniesie się do innej ekipy. Spokojnie do sprawy składu podchodzi  Luca Montezemolo, który do tej kwesti podchodzi spokojnie, sugerując, że utrzyma obecny skład kierowców. Nie wiadomo czy włoska ekipa będzie chciała pozostawić w składzie Kimiego, ponieważ jego obecne wyniki są z pewnością poniżej oczekiwań. Być może za sprawą Ferrari pojawiły się plotki o zaangażowaniu w kolejnym sezonie Julesa Bianchi. Narastające plotki mogą motywująco podziałać na Raikkonena. Fin wielokrotnie podkreślał, że nie martwi się o swoją posadę, gdyż posiada ważny kontrakt.

Przeprowadzone przez Mattiacciego reformy na pewno nie są ostatnimi, determinacja ekipy do powrotu na szczyt jest ogromna dlatego można się spodziewać kolejnych zmian. Wielość problemów powoduje, że droga powrotu na szczyt może być kręta i bardzo długa. Rywale nie śpią co pokazują ostatnie wyścigi. Nie do końca wiadomo na ile prawdopodobny jest progres. bo wynik z GP Węgier nie może dać jednoznacznej odpowiedzi. Może być tak, że charakterystyka węgierskiego obiektu pasowała wyścigówkom Ferrari. Kolejne wyścigi przy wyraźnym deficycie mocy mogą być trudne. Coraz śmielej naciskający Williams ma spore szanse na odzyskanie trzeciej pozycji w klasyfikacji konstruktorów. Sprzyjać temu powinny szybkie tory, na których brytyjska ekipa czuje się znakomicie. Kolejne wyścigi z pewnością pokażą nam w którą stronę zmierza Ferrari.

odwiedzin: 1991

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

Moją pasją są wyścigi samochodowe. Od turystyków po F1. Oglądam zmagania najlepszych kierowców od wielu lat i nigdy mnie to nie nudziło i nadal nie nudzi. Na moim blogu nieco o F1 ale może będzie i o czymś więcej...

odwiedzin: 13661

kanał rss: http://carol.racezone.pl/rss
© 2011 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do RaceZone.pl